Thumbnail

Ubezpieczenie szkolne

Ubezpieczenie szkolne – nieobowiązkowy „obowiązek”?

Dla tysięcy dzieci „pierwszy dzwonek” oznacza koniec wypoczynku, wakacyjnych wojaży, spania do woli i jednocześnie jest zwiastunem szkolnych obowiązków.

Co roku, z końcem wakacji rodzice nerwowo przeliczają swój budżet, szykując się na coroczne wydatki. Nieunikniona jest eskapada po sklepach w celu skompletowania szkolnej wyprawki. Tornistry, piórniki i inne gadżety, nie mówiąc już o podręcznikach, to wydatki, które znacząco uszczuplają domowy budżet. A to dopiero początek kosztów, bo już po pierwszym zebraniu rodzic nerwowo zerka do portfela. Każdy kolejny wydatek budzi zdecydowany sprzeciw, ale przecież wszystko jest potrzebne: składka na Komitet Rodzicielski, składka na świetlicę, składka na obiady, wpisowe na wycieczkę, składka na ubezpieczenie… Rodzic nerwowo podlicza słupek wydatków, ale co zrobić, jak trzeba płacić- to płaci. I tu się na chwilę zatrzymajmy. Czy trzeba płacić za ubezpieczenie szkolne? Można, ale NIE TRZEBA! Takie ubezpieczenie nie jest obowiązkowe!

Rodzicu, sam zdecyduj jak ubezpieczysz swoje dziecko!

Dlaczego to inni wyceniają wartość życia Twojego dziecka?

MEN – List w sprawie ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży w szkołach Czy ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży w szkołach jest obowiązkowe?

Często jednak rodzice płacą, bo nie wiedzą, że nie muszą lub wiedzą, ale nie chcą tworzyć zamieszania na zebraniu. Ba, rodzice płacą i nie wiedzą za co! Na zebraniach najczęstszym komunikatem jest wysokość składki i termin wpłaty, by szybciutko przejść do kolejnych punktów spotkania. Rzadko kiedy tematowi poświęca się więcej uwagi. W efekcie rodzic kupuje ubezpieczenie – kupuje „kota w worku”. Najgorsze w tym jest to, że opłacając składkę rodzic pozostaje z przeświadczeniem, że zrobił dobrze, a dziecko jest w pełni chronione ubezpieczeniem.

„Niestety, szkoły nie udzielają precyzyjnych informacji o ubezpieczeniu, nawet, jeśli rodzic o nie poprosi. Nie wynika to ze złej woli pedagogów, ale po prostu z braku Ich merytorycznego przygotowania. Nauczyciel jest pedagogiem, przedstawicielem szkoły, a nie danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Treść warunków umowy – to informacje, jakie powinien otrzymać każdy rodzic przed zawarciem umowy ubezpieczenia. Rodzic powinien również być powiadomiony, że szkoła zawarła polisę OC. Jeśli jej nie ma – w takim przypadku za szkodę odpowiada gmina (dotyczy szkół publicznych). W momencie gdy dziecko w szkole poślizgnie się na świeżo umytej podłodze i wybije sobie zęby- wówczas odszkodowanie może uzyskać z ubezpieczenia szkoły. Ale uwaga, nie wolno ślepo wierzyć w OC szkoły, bo życie pokazuje, iż większość nieszczęśliwych wypadków ma miejsce poza szkołą, w czasie wolnym od lekcji.

Ze statystyk wypadków z udziałem dzieci wynika jasno, iż najwięcej zdarzeń ma miejsce poza szkołą, zwłaszcza w okresie ferii i wakacji.

W „wykupionym” ubezpieczeniu z warunkami, których rodzic nie miał okazji poznać, istnieje poważne ryzyko, że kwota wypłaconego świadczenia nie będzie współmierna do skali szkody, jakie poniosło dziecko, lub rodzic nie zgłosił szkody z konkretnego zdarzenia, które było objęte ochroną, ponieważ nie posiadał takiej wiedzy.

Przykładowo, śmierć dziecka opiewa na kilkanaście tysięcy, natomiast sam procent uszczerbku to raptem kilkadziesiąt złotych odszkodowania.

Drogi Czytelniku, ten artykuł nie powstał po to by deprecjonować potrzebę posiadania ubezpieczenia.

Ubezpieczać się trzeba!

Wartość życia i zdrowia dziecka to wartość niemierzalna żadnymi pieniędzmi, jednak koszty leczenia są jak najbardziej policzalne. Najważniejsze, aby rodzic w owczym pędzie nie godził się na pierwszą-lepszą przedłożoną ofertę, ale zadał sobie minimum trudu, by znaleźć takie ubezpieczenie, które ceną i zakresem, będzie spełniało jego oczekiwania.

Dlaczego ubezpieczenie kupione w naszej firmie to najlepsze rozwiązanie?

  • Składka dopasowana do Twojego budżetu;
  • Kilka pakietów różniące się zakresem ochrony do wyboru;
  • Wiesz, za co płacisz;
  • Polisa, Warunki Umowy, tabela świadczeń – wszystko w jednym miejscu – w portalu i na Twoim emailu;
  • Łatwy i przejrzysty sposób zgłaszania roszczeń; informacja o statusie likwidacji szkody przesyłana SMSem;
  • Jeśli posiadasz kilkoro dzieci, ubezpieczasz je w jednym miejscu od przedszkolaka do studenta, niezależnie do której szkoły uczęszczają;
  • Za pośrednictwem portalu możesz dokupić inne produkty ubezpieczeniowe;
  • 10% rabat dla Klientów zawierających umowy w systemie on-line ;
  • ZDECYDOWANY KLIKNIJ 10% RABATU, KLIKNIJ!